ltinfo@balneokosmetika.lt    Klientų aptarnavimas: +370 679 07573

Veido tonikas – nedažnai kasdienėje odos priežiūros rutinoje naudojama kosmetikos priemonė. Daugelio manymu, pakanka nuvalyti makiažą miceliniu vandeniu, nuprausti veidą prausikliu ir sutepti odą kremu.Tačiau tuomet kyla klausimas, kodėl kosmetikos gamintojai į veido odos priežiūros priemonių linijas įtraukia serumus, kaukes, pienelius, tonikus ir kt. Gal jie tai daro tiesiog siekdami didesnio pelno ir šios priemonės yra perteklinės?

Žinoma, pelnas yra kiekvieno verslo subjekto siekiamybė, todėl kosmetikos gamintojai nėra suinteresuoti į rinką tiekti nepaklausios produkcijos. Kiekvienas priemonių liniją sudarantis produktas papildo vienas kitą ir sustiprina poveikį. Nesunku įsitikinti, kad naudojant kosmetikos priemones kompleksiškai, tampa daug lengviau pasiekti laukiamų rezultatų. Sveikai odos būklei palaikyti, reikalinga visapusiška priežiūra ir nepakanka tiesiog nuprausti veidą vandeniu ir sutepti odą kremu. Kartą nugirdau, prekybos centre kosmetikos priemones besirenkančių moterų pokalbį. Viena jų atkreipė dėmesį, kad draugės krepšelyje trūksta veido toniko. „O kam jo reikia?“ – nustebusi paklausė antroji. Tuomet pagalvojau, jog kai kurių kosmetikos priemonių paskirtis ir naudojimo tikslingumas dar kelia daug klausimų. Jeigu toji moteris būtų žinojusi, kokį poveikį daro kasdienis prausimasis vandentiekio vandeniu odos pH balansui, ji nesvarstydama būtų įsidėjusi toniką į krepšelį.

 

Kas yra pH?

Prieš aptariant toniko savybes, būtina prisiminti, kas gi yra pH ir kokią įtaką jis daro odos būklei. pH – tai vandenilio potencialas, nurodantis organizmo rūgščių bei šarmų pusiausvyrą ir matuojamas vandenilio jonų kiekiu (H+). Šių jonų koncentracija parodo rūgštingumo lygį. Taip, tai sudėtinga chemijos mokslo sąvoka ir į ją plačiai gilintis nėra būtinybės. Svarbu žinoti, koks pH yra „draugiškas“ mūsų odai ir kaip išlaikyti rūgščių bei šarmų pusiausvyrą.

Kiekvieno žmogaus odos tipas pasižymi skirtingu pH:

  • Sausos odos pH – mažesnis kaip 4;
  • Riebios odos pH – didesnis kaip 6;
  • Sveikos odos pH ~ 5,5 (labiau rūgštinis).

Mūsų oda atlieka daug funkcijų: termoreguliacinę, imunologinę, jutiminę ir kt. Tačiau viena iš svarbiausių – apsauginė funkcija. Oda palaiko sveiką pH lygį formuodama rūgštinę plėvelę, vadinamą mantija, kuri dengia odos paviršių. Rūgštinė terpė slopina bakterijų dauginimąsi ir taip apsaugo odą nuo galimų infekcijų. Prausimasis šarminiu muilu ar „kietu“ vandentiekio vandeniu, UV spindulių poveikis, gausus prakaitavimas, gali suardyti rūgštinę mantiją. Kas nutinka, kai šis apsauginis barjeras pažeidžiamas? Oda išsausėja, sudirgsta, netenka atsparumo bakterijų poveikiui, gali pradėti varginti aknė arba paūmėti tokios odos ligos kaip egzema, psoriazė, kontaktinis ir atopinis dermatitas. Tačiau nėra pagrindo nerimauti – tinkamai prižiūrimos odos rūgštinė mantija ilgainiui atsinaujina. Svarbu nedelsti ir laiku imtis priemonių. Kas gali padėti atkurti pH balansą? Pirmiausia atsisakykite agresyvių prausiklių ir šveitiklių, nenaudokite šarminio muilo, esant galimybei prauskitės virintu vandeniu ir po prausimosi būtinai naudokite hidrolatus arba tonikus, kurie dažniausiai gaminami neutralaus rūgštingumo (~ pH 5,5).

 

Kaip veikia tonikas?

Jau išsiaiškinome, kad pagrindinė toniko paskirtis – palaikyti tinkamą odos pH balansą. Tačiau tai nėra vienintelis šios veido odos priežiūros priemonės privalumas. Tonikas veiksmingai pašalina nešvarumų ir makiažo likučius po prausimosi arba valymo miceliniu vandeniu, drėkina, gaivina, tonizuoja odą ir palengvina kitų kosmetikos priemonių pasisavinimą. Priklausomai nuo sudėties, tonikai pasižymi ir kitomis savybėmis: gali sumažinti paraudimus, užkirsti kelią odos infekcijoms, subalansuoti sebumo išsiskyrimą, skatinti ląstelių regeneraciją, kolageno gamybą ir k.t.  Tai nepamainoma priemonė, jeigu ji tinkamai parinkta pagal odos tipą. Renkantis toniką, visada pravartu atkreipti dėmesį į gamintojo deklaruojamas savybes ir priemonės sudėtį.

  • Mišriai odai derėtų rinktis toniką, kuris valo, drėkina, atgaivina, turi antibakterinių savybių, normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, tačiau nesausina odos. Pastaroji savybė itin svarbi T zonos savininkėms. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į priemones, kurių sudėtyje yra šie ingredientai: hialurono rūgštis, skvalenas, glikolis, alantoinas, D-pantenolis, mineralinis sulfidinis vanduo, natūralus betainas ir kt.
  • Riebiai odai tiks valantis, sutraukiantis poras, šalinantis sebumo perteklių ir pasižymintis antibakteriniu poveikiu, tonikas. Iki šiol gajus mitas, kad riebiai odai prižiūrėti tinkamos spiritinės priemonės. Tačiau rezultatas dažniausiai būna atvirkštinis – tokios priemonės sutrikdo pH balansą ir išsausina odą, sukeldamos dar gausesnį sebumo išsiskyrimą. Todėl derėtų rinktis tonikus, kuriose yra natūralių antibakterinių ingredientų. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į priemones, kurių sudėtyje yra šie ingredientai: jūros dumblių, ramunėlių, alavijo ar medvilnės ekstraktai, mineralinis sulfidinis vanduo, alantoinas, natūralus betainas ir kt.
  • Sausai odai rekomenduojami intensyvų drėkinimą ir maitinamą užtikrinantys tonikai. Kadangi sausa oda dažnai turi jautrios odos požymių, svarbu, kad toniko sudėtyje būtų sudirgimą raminančių ir kenksmingų išorinių veiksnių poveikį mažinančių ingredientų.  Rekomenduojama atkreipti dėmesį į priemones, kurių sudėtyje yra šie ingredientai: drėkinamasis augalinio cukraus kompleksas, mineralinis sulfidinis vanduo, natūralus betainas, natūralus prebiotikas, citrinų ir apelsinų ekstraktas, D-pantenolis, E arba C vitaminai ir kt.

 

Kaip išsirinkti toniką?

Pirmiausia būtina nustatyti veido odos tipą ir visas priežiūros priemones rinktis, atsižvelgiant į individualius odos poreikius. Daugelis tonikų yra universalūs ir tinka visiems odos tipams. Tačiau probleminė oda gerokai reiklesnė, skirtingai reaguoja į išorinius veiksnius, todėl renkantis tonikus, verta atidžiai įsigilinti į jų sudėtį. Agresyvūs sintetiniai ingredientai gali tik pabloginti odos būklę. Kokybiškų priemonių sudėtyje dominuoja kruopščiai parinkti natūralios kilmės ingredientai. Itin naudingas odai mineralinis vanduo su didele sieros junginių koncentracija (sulfidinis vanduo), išgaunamas iš žemės gelmių. Toks vanduo naudojamas balneoterapijai, taikant sanatorinį odos ligų gydymą ir kaip sudėtinė dalis gaminant balneokosmetika. Tonikas su sulfidiniu vandeniu, gali būti puikus pasirinkimas probleminės odos kasdienei priežiūrai. Žinoma, rinkoje yra daug puikių produktų. Kiekvienas gamintojas stengiasi, kad jų produkcija padėtų jūsų odai išlikti sveikai, skaisčiai ir jaunatviškai. Svarbu nepasiklysti pasiūloje ir išsirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų odai.

 

Mes rekomenduojame: