ltinfo@balneokosmetika.lt    Klientų aptarnavimas: +370 679 07573

Moterų intymi higiena – labai subtilus dalykas. Įprasta, kad moterys drąsiai dalinasi patirtimis ir patarimais apie plaukų ar odos priežiūrą, makiažo naujoves ir noriai diskutuoja grožio bei sveikatos temomis. Tačiau intymios higienos tema iki šiol daugelis drovisi kalbėti. Ar ji išties tokia gėdinga? O gal tiesiog nesvarbi? Moterys, patyrusios nemalonius pojūčius dėl netinkamų intymios higienos įpročių, greičiausiai pasakytų, kad ši tema labai svarbi ir apie ją būtina kalbėti garsiai.

Netinkamų intymios higienos įpročių nereikėtų tapatinti su nepakankama higiena. Neigiamas reakcijas gali sukelti ir perdėtas švaros laikymasis bei neatsakingai pasirinktos higienos priemonės. Pernelyg dažnas prausimasis gali trukdyti atsistatyti natūraliai mikroflorai. Visiškai pakanka intymias kūno zonas kruopščiai nuplauti du kartus per dieną. Išimtys taikytinos menstruacijų metu, po lytinių santykių ar dėl kitų priežasčių atsiradusiam poreikiui.

Muilo ar įprasto dušo prausiklio naudojimas, gali pakenkti labiau nei nepakankama higiena. Šarminiai prausikliai pažeidžia rūgštinę terpę ir suardo apsauginį barjerą, saugantį nuo grybelinių bei bakterinių infekcijų. Norint palaikyti normalią makšties rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, higienos priemones reikia rinktis labai atsakingai. Intymios zonos yra itin jautrios (drėgna, šilta, kaupiasi kūno skysčiai, palanki terpė bakterijoms daugintis), todėl labai svarbu naudoti intymiai higienai skirtus prausiklius, kurie palaiko pH balansą ir  pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Tinkama higiena padės užkirsti kelią tokioms ligoms kaip pienligė, vaginozė, o jomis susirgus, sušvelnins nemalonius pojūčius. Svarbu, kad prausiklio sudėtyje būtų kuo daugiau natūralių medžiagų, tokių kaip: natūrali pieno rūgštis (normalizuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, turi antiseptinių savybių), ramunėlių (skatina odos ir gleivinės gijimą, mažina niežėjimą ir perštėjimą), alijošiaus (ramina, drėkina odą, mažina sudirginimą) ir mineralinis sulfidinis vanduo (turi priešuždegiminį, antibakterinį, regeneruojantį, raminantį poveikį).

Jautrios ir sudirgusios intymių kūno vietų odos priežiūrai, rekomenduojama „Biosulfidinė emulsija intymiai higienai“, kuri sukurta mineralinio sulfidinio vandens pagrindu. Šis vanduo sanatorijose naudojamas įvairių odos ligų gydymui. Unikalios formulės prausiklis švelniai valo, suteikdama ilgalaikį švaros bei gaivos pojūtį ir palaiko tinkamą pH balansą. Tačiau būtina žinoti, kad „Biosulfidinė emulsija intymiai higienai“ negali būti naudojama gydymo tikslais, nepaisant jos sudėtyje esančių, gydomąjį poveikį turinčių ingredientų. Ši emulsija rekomenduojama kaip pagalbinė priemonė gydant vaginalines infekcijas ir kasdienei sudirgusios intymių kūno zonų odos priežiūrai. Jeigu pastebite nemalonius sausumo, deginimo pojūčius ar infekcijos požymius, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistus. Tai signalizuoja, jog jums gali prireikti medikamentinio gydymo.